Mesajul lui Alexandru Rogobete vine după ce discuțiile de la Palatul Cotroceni dintre președintele Nicușor Dan și liderii partidelor s-au încheiat fără rezultat.
„Domnule Bolojan, astăzi nu vă scriu ca fost ministru și nici ca politician. Vă scriu ca un om care a stat cu dumneavoastră la aceeași masă. Care a făcut parte din același Guvern. Care știe cât de grea este responsabilitatea unei decizii și cât de mare este presiunea de a conduce o țară”, a scris Alexandru Rogobete pe Facebook.
„Și tocmai pentru că știu toate acestea, vă întreb: când ați ascultat ultima dată un om care nu v-a cerut o funcție, ci doar o șansă?”, a adăugat Alexandru Rogobete.
„Nu este prea târziu să alegem oamenii”
Rogobete susține că politicienii nu au fost trimiși în funcții pentru a câștiga negocieri, ci pentru a câștiga încrederea oamenilor.
„Noi nu am fost trimiși aici ca să câștigăm negocieri. Noi am fost trimiși aici să câștigăm încrederea oamenilor și să facem bine...

acum 1 ora
5






















English (US) ·
Romanian (RO) ·