Crin Antonescu, după negocierile dintre Veștea și Simion: ”A făcut bine că s-a dus/ Când sunt mize mari, îți calci pe orgoliu”

acum 1 ora 5

Crin Antonescu, fostul lider al Partidului Național Liberal, a reacționat după întâlnirea dintre George Simion și Adrian Veștea. Antonescu consideră că decizia premierului desemnat de a discuta cu AUR a fost una bună.

Crin Antonescu susține că Veștea nu a greșit prin decizia de a purta discuții cu George Simion

Fostul candidat la prezidențiale a punctat că atunci când sunt mize mari, iar în discuție este interesul național, cel mai indicat este să se renunțe la orgolii.

„Că Veștea s-a dus… sigur că este o situație delicată. Dar aici s-a ajuns din cauza pașilor, declarațiilor și atitudinii pe care de un an și mai bine au avut-o cei din majoritate. Vestea e făcut bine că s-a dus. Pentru că atunci când sunt mize mari, când e vorba de interes național, când e vorba de lucruri care privesc o țară întreagă, îți calci și pe orgoliu”, a spus Crin Antonescu, la Realitatea Plus.

Sursa: https://www.gandul.ro/politica/crin-antonescu-dupa-negocierile-dintre-vestea-si-simion-a-facut-bine-ca-s-a-dus-cand-sunt-mize-mari-iti-calci-pe-orgoliu-20931073

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.