Diana Buzoianu critică Romsilva pentru propunerea unei organigrame cu mai multe posturi de conducere: „Așteaptă PSD la guvernare”

acum 1 ora 8

Ministra intermiară a Mediului, Diana Buzoianu, a criticat, într-o postare pe rețelele sociale, faptul că Romsilva a propus o organigramă centrală cu mai multe posturi de conducere, deși instituția ar fi trebuit să propună o modalitate prin care să reducă numărul de posturi.

Diana Buzoianu a transmis, într-o postare pe Facebook, că Romsilva are obligația să refacă organigrama centrală conform hotărârii de Guvern privind reorganizarea instituției. Documentul trebuie analizat de Ministerul Mediului, care urmează să decidă dacă îl avizează. De asemenea, aceasta mai spune că, de fapt, instituția pregătește venirea PSD la guvernare.