Declarațiile au fost făcute în emisiunea „Ai aflat! Cu Ionuț Cristache”, unde Lasconi a spus că, dacă ar fi președinte, ar lua în calcul o astfel de variantă, deși are rezerve față de AUR.
„Eu, dacă aș fi președinte, aș lua în calcul și-am spus-o de mult, deși mă doare stomacul când aud de AUR. Pentru că e foarte mult populism și acolo. Eu nu cred că vreunul dintre oamenii ăia vor să se ducă să trăiască în Rusia”, a spus Elena Lasconi.
Ea a susținut că AUR ar trebui „pus la treabă”.
„Pentru faza de aseară mi s-a confirmat că are o urmă de moralitate acest George Simion, plus că dacă îi lași să fie mereu în opoziție, ea o să crească până la următoarele alegeri parlamentare. Așa că eu i-aș pune la treabă și i-aș duce la guvernare”, a afirmat Lasconi.

acum 1 ora
5























English (US) ·
Romanian (RO) ·