Fosta candidată care a ajuns în finala prezidențială din 2024 a transmis că ar fi deschisă la reluarea turului doi împotriva lui Călin Georgescu, însă acest lucru nu mai este posibil.
„Eu continui, mă duc, mergem în turul 2. Haide, Georgescu!”, a spus Lasconi, în cadrul emisiunii „Ai Aflat! Cu Ionuț Cristache”, găzduite de Gândul.
Cu toate acestea, Lasconi a lansat critici dure asupra zonei politice suveraniste, susținând că acest demers nu mai este posibil din punct de vedere legal.
„O luăm de unde am lăsat-o? Întrebarea este cum? Pentru că (n.r. George) Simion zicea că el dacă ajunge președinte, aduce turul 2 înapoi, să mori tu? Cum aduci tu turul 2 înapoi? Aici a fost mitocăneale îngrozitoare. Deci, numai ce te-ai fixat pe fotoliul de la Cotroceni și după aia zici, stai așa, Georgicăf, haide că trebuie să reluăm turul 2”, a declarat primăriț...

acum 1 ora
11






















English (US) ·
Romanian (RO) ·