Sorin Grindeanu a spus că parlamentarii PSD au votat pentru Guvernul Veștea: „Partidului Social-Democrat a înțeles responsabilitatea acestui vot, și anume aceea de a oferi României un guvern stabil, un guvern care să intre rapid în pâine, mai avem 70 de zile până când se închide PNRR-ul, iar România are de recuperat foarte mulți bani”.
Liderul social-democrat l-a felicitat pe Adrian Veștea pentru că a acceptat să intre în această bătălie: „Un om responsabil, un om care a dorit binele, un om care a dorit și dorește binele, nu vreau să vorbesc la trecut, un om care își dorește ca România să aibă ceea ce, cred că își dorește orice om de bună credință, un guvern stabil care să facă politici publice pentru români, astfel încât să nu intrăm într-o zonă de derapaj economic. Sigur că sunt alții care, în acest moment, nu au fost prezenți unii dintre ei la vot, stând pe funcții, fac pe moraliștii”.
Despre noi consultări
El spune că PDS va merge la consultări dacă va fi ...

acum 1 ora
19






















English (US) ·
Romanian (RO) ·