Guvernul Veștea va fi votat AZI: audieri accelerate și vot de învestire luni. Simion îi dă termen lui Veștea până la ora 20.00 să vină la sediul AUR

acum 1 ora 6

Simion face anunțul momentului: îl așteptăm pe Veștea la sediul AUR

George Simion a anunțat că parlamentarii AUR nu vor susține Guvernul condus de Adrian Veștea, dacă votul de învestire va avea loc în această seară. Liderul AUR a spus că decizia formațiunii este ca parlamentarii să iasă din sală la momentul votului.

Este nevoie de reconciliere națională și, din câte am auzit de la posturile de televiziune, este nevoie de AUR, a explicat Simion.

Simion l-a chemat pe Adrian Veștea la sediul AUR până la ora 20.00, pentru discuții despre programul de guvernare, susținând că partidul său nu poate oferi sprijin „din patriotism”, fără argumente și fără măsuri clare pentru economie și antreprenoriatul românesc.

Liderul AUR a cerut și plecarea lui Ilie Bolojan de la Palatul Victoria și a acuzat tentative de racolare a unor parlamentari AUR prin promisiuni de funcții sau avantaje. „În AUR nu sunt trădători”, a transmis Simion, adăugând că formațiunea rămâne în op...

Sursa: https://www.mediafax.ro/politic/guvernul-vestea-va-fi-votat-azi-audieri-accelerate-si-vot-de-investire-luni-primul-anunt-al-lui-george-simion-23759285

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.