Simion face anunțul momentului: îl așteptăm pe Veștea la sediul AUR
George Simion a anunțat că parlamentarii AUR nu vor susține Guvernul condus de Adrian Veștea, dacă votul de învestire va avea loc în această seară. Liderul AUR a spus că decizia formațiunii este ca parlamentarii să iasă din sală la momentul votului.
Este nevoie de reconciliere națională și, din câte am auzit de la posturile de televiziune, este nevoie de AUR, a explicat Simion.
Simion l-a chemat pe Adrian Veștea la sediul AUR până la ora 20.00, pentru discuții despre programul de guvernare, susținând că partidul său nu poate oferi sprijin „din patriotism”, fără argumente și fără măsuri clare pentru economie și antreprenoriatul românesc.
Liderul AUR a cerut și plecarea lui Ilie Bolojan de la Palatul Victoria și a acuzat tentative de racolare a unor parlamentari AUR prin promisiuni de funcții sau avantaje. „În AUR nu sunt trădători”, a transmis Simion, adăugând că formațiunea rămâne în op...

acum 1 ora
6



















English (US) ·
Romanian (RO) ·