Mazilirea liberalilor despre care partidul spune că au uneltit împotriva PNL a atras după sine şi înlocuirea lor de la şefia filialelor judeţene. Una dintre acestea este şi cea de la Argeş. În prima ședință de filială după decapitarea lui Gorghiu, liberalii s-au adunat într-un pod, așa cum arată imaginile publicate pe Facebook. Din poze, atmosfera pare extrem de tristă sau, în cel mai bun caz, plictisitoare: liberalii din Argeș stau fie pe telefoane, fie se uită pierduți la „scenă”.
Alina Gorghiu, aflată pe lista disidenților, a fost înlocuită cu Mihai Coteţ, vicepreşedintele Senatului.
Mazilirea Alinei Gorghiu a adus un nou şef filialei din Argeş
În calitate de şef nou de filială, Coteț a organizat şi prima şedinţă de la care a postat şi câteva fotografii.
N-am putut să nu remarcăm „entuziasmul” celor prezenţi, având în vedere că pe chipurile lor era destulă subtitrare încât să se înţeleagă atmosfera şi fără prea multe cuvinte.
Sursa: https://www.gandul.ro/actualitate/imaginile-plangerii-la-pnl-arges-dupa-executia-alinei-gorghiu-prima-sedinta-de-partid-s-a-tinut-intr-un-pod-liderii-asculta-tristi-ce-spune-noul-sef-20936117 Declinarea răspunderii !!!
SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.
Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).
Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.

acum 1 ora
16






















English (US) ·
Romanian (RO) ·