În cel mai recent jurnal din seria „Pastila lui Cristoiu”, publicistul Ion Cristoiu a adus în discuție formarea Guvernului Veștea.
„Invitat la televiziunea Digi TV, zise și câte stele sunt pe cer, o televiziune pe care Ilie Bolojan, în calitate de premier și în chip penal, a finanțat-o dându-i pe de-a moaca 200 de milioane de euro, premierul demis și noul-vechi președinte al PNL, a devoalat strategia echipei sale. A spus că dacă pică guvernul Veștea, există toate șansele ca el să rămână premier până în toamnă și cred că și după aia. Deci nu este vorba de o chestiune de principiu, vrea să rămână la putere cu toți, cu Țoiu, cu toți oiștii, de la USR și UDMR. O altă variantă este tot de supraviețuire a lui, și anume deja s-a făcut, cum s-a văzut și ieri la congres, o alianță PNL-Bolojan, USR și UDMR a lui Kelemen Hunor, cei trei deja se întâlnesc prin bosche...

acum 57 minute
12





















English (US) ·
Romanian (RO) ·