Kelemen Hunor l-a felicitat pe George Simion, în Parlament: ”Talentul trebuie recunoscut. Ai dat șah și mat”

acum 1 ora 8

Kelemen Hunor, președintele UDMR,  l-a felicitat pe George Simion de la tribuna Parlamentului și a declarat că liderul AUR este singurul care a câștigat astăzi.

Liderul UDMR: ”Există un singur om care astăzi a câștigat. Felicitări, George Simion, ai dat șah și mat”

Hunor a transmis că România încheie o perioadă istorică începută după Revoluția din 1989 și intră într-o nouă etapă despre care există încă multe necunoscute.

„Astăzi se încheie o perioadă importantă din istoria contemporană a României. Se încheie o perioadă care a început acum 36 de ani, imediat după Revoluția din Decembrie, și a fost o perioadă extrem de importantă pentru țara noastră. Și începe o etapă despre care încă nu știm nimic. Semnalul de sfârșit de epocă a fost dat în Decembrie 2024, în momentul anulării alegerilor prezidențiale. Pentru care nici astăzi nu avem o explicație, societatea așteaptă o explicație în continuare”, a spus Kelemen Hunor.

Hunor susține că în ...

Sursa: https://www.gandul.ro/politica/kelemen-hunor-l-a-felicitat-pe-george-simion-in-parlament-talentul-trebuie-recunoscut-ai-dat-sah-si-mat-20931223

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.