„Ca de fiecare dată, PSD și-a asumat cu responsabilitate guvernarea. Avem mai mulți colegi, desigur, prima opțiune este domnul președinte Sorin Grindeanu (…). Este opinia tuturor colegilor, este normal, este președintele partidului și este normal să fie prima opțiune. În momentul în care l-am ales ca președinte al partidului, avem cea mai mare încredere în capacitatea domnului Sorin Grindeanu”, spune Natalia Intotero.
La remarca realizatorului că situația financiară a țării e foarte proastă și că un eventual Guvern PSD va trebui să ia măsuri profund impopulare pentru a corecta deficitul bugetar, pentru că problema nu va putea fi rezolvată cu indexări de pensii și majorări de salarii, ea a precizat:
„De fiecare dată când PSD a fost la guvernare, economia a mers într-o direcție bună și a fost bine și pentru populație. În 2019, când Guvernul Dăncilă a fost dărâmat, deficitul era 2,3%. Ulterior, au venit liberalii, Cîțu, Orban, Ciucă și de-abia în ultimul an și jumătate a fos...

acum 1 ora
11























English (US) ·
Romanian (RO) ·