Invitat în emisiunea Ai aflat!, moderată de Ionuț Cristache, Negoiță a declarat că Nicușor Dan „are nevoie de PSD” și că ar folosi partidul „ca să-și execute dușmanii”.
„Ce ne-a făcut nouă, ca primari de sector de la PSD, e mic copil față de ce le-a făcut alor lui de la USR”, a afirmat edilul.
Potrivit acestuia, foștii aliați politici ai președintelui ar fi fost eliminați din competițiile electorale și din jocul intern de putere.
„N-a mai câștigat nimeni nimic”, a spus Negoiță, făcând referire la rezultate electorale slabe și la conflicte interne, inclusiv la nivelul administrației locale din București.
În context, Negoiță a amintit și de tensiunile dintre Nicușor Dan și alți lideri locali, evocând relațiile deteriorate cu primari de sector și cu Clotilde Armand.
„Ajunsese în punctul în care nu-și mai vorbeau”, a spus el.
Edilul Sectorului 3 a adus în discuție și situația lui Ilie Bolojan, despre care a afirmat că beneficiază în prezent de s...

acum 1 ora
9























English (US) ·
Romanian (RO) ·