Primăria Municipiului București anunță bucureștenii că proiectul edilului Ciprian Ciucu de a prelua Elcen este la un pas de realizare. Astfel, locuitorii Capitalei vor avea parte de viitoare și necesare investiții de modernizare și de o coordonare a agentului termic.
Consilierii generali au adoptat, joi, cu 43 de voturi “pentru” și o “abținere”, un “Proiect de hotărâre privind mandatarea Primarului General al Municipiului București pentru coordonarea, derularea și implementarea tuturor operațiunilor, acțiunilor și măsurilor necesare realizării transferului pachetului de acțiuni deținut de Statul Român prin Ministerul Energiei la SC Electrocentrale București S.A. către Municipiul București, în conformitate cu prevederile OUG nr. 61/2017”.
Demersul inițiat încă din 2017 s-a concretizat cu succes
Înt...
Sursa: https://www.gandul.ro/actualitate/pmb-anunta-ca-ciprian-ciucu-are-acordul-consiliului-general-pentru-a-gestiona-preluarea-elcen-de-la-ministerul-energiei-20912196
Declinarea răspunderii !!!
SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.
Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).
Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.
-
Pagina principala
-
International
- PMB anunță că Ciprian Ciucu are acordul Consiliului General pentru a gestiona preluarea Elcen de la Ministerul Energiei