Scandal la Poliția Rutieră București după ce un agent și-a uitat șpaga în mașina de serviciu

acum 1 ora 52

Patru polițiști ai Brigăzii Rutiere București au fost arestați la domiciliu după ce unul dintre aceștia ar fi uitat în mașina de serviciu o sumă de bani pe care o primise drept mită. Colegul care a preluat autospeciala s-ar fi alarmat și ar fi făcut scandal, deoarece, inițial, ar fi crezut că i se înscenează un act de corupție.

Cei patru polițiști au fost ridicați de ofițerii Direcției Generale Anticorupție (DGA) la sfârșitul lunii mai, după ce au fost acuzați că, pentru 10.000 de lei și 50 de euro ar fi fost de acord să accepte o versiune mincinoasă a unui accident rutier.

În cursul lunii ianuarie, un autoturism a luat foc după ce s-a izbit de gardul unui imobil situat în Sectorul 5 și a ars în totalitate. Pentru că era băut, șoferul a rugat-o pe sora lui să spună că se afla la volan, iar, ...

Sursa: https://www.gandul.ro/justitie/scandal-la-politia-rutiera-bucuresti-dupa-ce-un-agent-si-a-uitat-spaga-in-masina-de-serviciu-20930726

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.