Deputatul PSD Mihai Fifor l-a atacat dur, vineri, pe președintele USR Dominic Fritz.
Fifor a transmis „oare când a devenit cetățean român, domnul Fritz a parcurs legea de bază a țării?”.
Atacul dur al deputatului PSD
„România nu se conduce în devălmășie, domnule Fritz”, a scris deputatul PSD.
Partidul Social Democrat „are dreptul constituțional să formeze un guvern. Cu puteri depline. Și să guverneze. Fără Fritz gardian”.
„Singurul organism abilitat de Constituție să exercite control asupra Guvernului este Parlamentul. Nu Fritz și gașca lui”, a afirmat Mihai Fifor.
„Eu știu că tare v-ar plăcea o Românie în care voi să vă faceți mendrele. Dar nu se poate”, a scris deputatul.
„Nu dați doi bani pe lege”
De asemenea, Fifor a precizat „știu că pentru dumneavoastră și gașca de la USR respectarea legii pare opțională. S-a văzut și după ce Înalta Curte de Casație și Justiție a spus clar că ați încălcat legea. Voi însă nu dați doi b...

acum 1 ora
6






















English (US) ·
Romanian (RO) ·