Sunt senzorii de gaze o înșelătorie? Radu Opaina (Asociații de Proprietari): „Pornesc de la alte mirosuri. Au distrus psihic populația”

acum 2 saptamani 25

Radu Opaina, președintele Federației Asociațiilor de Proprietari din România (FAPR) și fost director al RADET (Termoenergetica în prezent), a declarat, în cadrul emisiunii „Cu Gândul la București, că senzorii de gaze montați în apartamentele românilor ar fi mult prea scumpi și ineficienți.

Într-un context în care tot mai mulți români reclamă faptul că senzorii de gaze din apartamente se declanșează și de la alte mirosuri, în afară de gaze, Radu Opaina spune că aceste dispozitive ar fi de fapt o înșelătorie.

„Este o altă mare problemă, care a distrus psihic jumătate de populația Bucureștiului. Sistemul acesta de furnizare a gazelor, așa cum este conceput și administrat de ANRE (Autoritatea Națională de Reglementare în domeniul Energiei – n.r.), este unul extrem de prost gestionat. Nu are nicio eficiență. Totul este pus acolo în calcul, când se emit decizii de reglementare, cum fac ei bani...

Sursa: https://www.gandul.ro/actualitate/sunt-senzorii-de-gaze-o-inselatorie-radu-opaina-asociatii-de-proprietari-pornesc-de-la-alte-mirosuri-au-distrus-psihic-populatia-20912720

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.