Acuzat de mulți dintre foștii miniștri PSD de inflexibilitate, Ilie Bolojan se disculpă: „Nu era la liber alese, era la impuse. Important era să ai perseverența necesară să duci lucrurile până la capăt”
acum 4 saptamani
10
După ce PSD a votat în proporție covârșitoare retragerea sprijinului politic premierului Ilie Bolojan, vot ce a avut drept consecință retragerea miniștrilor PSD din Guvern, mai mulți miniștri au ieșit la rampă acuzând faptul că, în ultimele luni, nu au mai putut stabili o comunicare cu Ilie Bolojan. Alexandru Rogobete, Florin Manole, dar și liderul PSD, Sorin Grindeanu, sunt doar câțiva dintre cei care au susținut că Ilie Bolojan ar fi luat decizii fie fără a-i consulta, fie trecând peste opiniilor lor.
SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.
Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).
Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.
Acuzat de mulți dintre foștii miniștri PSD de inflexibilitate, Ilie Bolojan se disculpă: „Nu era la liber alese, era la impuse. Important era să ai perseverența necesară să duci lucrurile până la capăt”