Bolojan nu exclude o nouă nominalizare a sa ca premier: „PSD, după ce a dărâmat guvernul, a dispărut prin boscheți de trei săptămâni”

acum 4 saptamani 2

„Am analizat această variantă, inclusiv cu mine, dacă va fi cazul”, spune Ilie Bolojan, întrebat dacă ar accepta o eventuală renominalizare pentru funcția de premier.

Întrebat miercuri la DigiFM dacă ar mai accepta să revină în fruntea Guvernului, Ilie Bolojan a spus: „PSD după ce a dărâmat guvernul iresponsabil, de trei săptămâni se ascunde prin boscheți. După moțiunea de cenzură am constatat că PSD e capabil să facă o majoritate cu AUR, deci răspunderea e la ei. Dacă nu pot face acest lucru, ar trebui căutat alte variante. PNL a demonstrat și anul trecut când nimeni nu se înghesuia să fie premier, că poate fi un partid serios. Am analizat această variantă, inclusiv cu mine, dacă va fi cazul”.

Totuși, el a menționat că această ipoteză nu a fost menționată în cadrul consultărilor cu Nicușor Dan.

„O astfel de ipoteză nu a fost discutată, fiindcă ea nu e prima ipoteză”, a adăugat el.

ȘTIRE ÎN CURS DE ACTUALIZARE!

Sursa: https://www.gandul.ro/politica/bolojan-nu-exclude-o-noua-nominalizare-a-sa-ca-premier-20904839

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.