Cătălin Predoiu dă vina pe Bolojan și spune că nu are bani să-i recompenseze pe angajații din MAI implicați în misiuni de excepție

acum 1 ora 17

Ministrul de Interne, Cătălin Predoiu, a transmis, într-o postare pe rețelele sociale, că instituția pe care o conduce nu dispune de resursele necesare pentru a recompensa financiar angajații MAI care s-au remarcat în misiuni de excepție.

Într-o postare pe Facebook, Cătălin Predoiu a transmis că a participat, vineri, la ceremonia de premiere a cadrelor MAI care s-au remarcat în misiuni dificile și nu a ratat ocazia să bată un apropo la măsurile de austeritate promovate de Guvernul Bolojan.

„Ieri am avut onoarea de a premia angajați ai MAI care s-au remarcat prin profesionalism și curaj în misiuni dificile, desfășurate în ultimele săptămâni. Nu este prima dată când le sunt recunoscute meritele, așa cum nu este prima dată când acești oameni își riscă viața pentru a-i prote...

Sursa: https://www.gandul.ro/politica/catalin-predoiu-da-vina-pe-bolojan-si-spune-ca-nu-are-bani-sa-i-recompenseze-pe-angajatii-din-mai-implicati-in-misiuni-de-exceptie-20936124

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.