CM 2026. Ancelotti cere calm după calificarea Braziliei în 16-imi: Nu am realizat încă nimic

acum 1 ora 9

Tehnicianul italian Carlo Ancelotti s-a declarat mulțumit de progresul înregistrat de echipa sa de la începutul turneului, subliniind însă că adevăratele provocări abia acum urmează.

„Acum jucăm ca o echipă, acesta era obiectivul. Nu suntem perfecți, mai avem lucruri de îmbunătățit. Putem fi puțin mai rapizi atunci când controlăm jocul. Dar sunt foarte fericit pentru că echipa a progresat mult. Acum suntem o echipă solidă, iar în fazele eliminatorii această soliditate este foarte importantă”, a declarat Ancelotti la conferința de presă după meciul disputat pe Hard Rock Stadium din Miami.

Fostul antrenor al lui Real Madrid le-a transmis suporterilor brazilieni să rămână rezervați în privința șanselor la titlu.

„Cer mult calm. Nu am realizat încă nimic. Am terminat pe primul loc în grupă, dar acum începe o altă competiție. Avem încredere, echipa crește, însă trebuie să continuăm să ne îmbunătățim dacă vrem să ajungem departe”, a afirmat selecționerul.

Ancel...

Sursa: https://www.mediafax.ro/sport/cm-2026-ancelotti-cere-calm-dupa-calificarea-braziliei-in-16-imi-nu-am-realizat-inca-nimic-23761192

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.