CSM Oradea va juca în calificările pentru Liga Campionilor

acum 1 ora 13

Clubul din Oradea a anunțat joi că cererea de înscriere a fost aprobată de conducerea Basketball Champions League.

Astfel orădenii vor juca pentru al patrulea an consecutiv în calificări, urmând să debuteze la mijlocul lunii septembrie.

CSM CSU Raiffeisen Oradea a optat ca, în eventualitatea în care nu avansează pe tabloul principal din BCL, să joace în FIBA Europe Cup.

Board-ul Basketball Champions League a anunțat că au fost primite 61 de cereri de participare, 54 fiind acceptate.

Echipa antrenată de Mikko Riipinen a fost repartizată în cadrul Country Representation 1, acolo unde se va confrunta pentru un loc în grupele BCL cu BC Batumi 2010 (GEO), Bakken Bears Aarhus (DEN), Fribourg Olympic Basket (SUI), Landstede Hammers (NED), Patrioti Levice (SVK), Petrolina AEK Larnaca (CYP) și Salon Vilpas (FIN).

Tragerea la sorți a confruntărilor din turneul de calificare, precum și pentru grupele competiției va avea loc miercuri, 8 iulie, la Mies (Elveția...

Sursa: https://www.mediafax.ro/sport/csm-oradea-va-juca-in-calificarile-pentru-liga-campionilor-23761746

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.