De ce rentează să fii oaie gay / Un ONG din Germania are gânduri mărețe cu lâna oilor gay și asta nu e tot

acum 1 ora 55

O organizație non-profit din Germania salvează berbecii care manifestă exclusiv comportament homosexual și care, în mod obișnuit, ar fi sacrificați pentru că nu sunt considerați rentabili pentru reproducere, potrivit People.

Proiectul, numit Rainbow Wool, a atras atenția la nivel internațional și s-a transformat într-o campanie de conștientizare privind diversitatea și drepturile comunității LGBTQ+.

Ești oaie gay și câștigi

Inițiativa a fost lansată în 2023 de fermierul Michael Stücke, care crește oi de aproape trei decenii. Ideea a pornit după o discuție cu prietena sa, Nadia Leytes, care a aflat că berbecii care refuză să se împerecheze cu femele sunt, de regulă, trimiși la abator deoarece nu aduc beneficii economice fermierilor.

Potrivit estimărilor, aproximativ 8% dintre berbeci manifestă exclusiv comp...

Sursa: https://www.mediafax.ro/life-entertaiment/de-ce-renteaza-sa-fii-oaie-gay-un-ong-din-germania-are-ganduri-marete-cu-lana-oilor-gay-si-asta-nu-e-tot-23761136

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.