În Pastila sa editorială de marți, 23 iunie, gazetarul Ion Cristoiu vorbește despre „imbecilul exercițiu de orgoliu al lui George Simion”.
„Indiscutabil, ziua de ieri încheiată cu cădere în Parlament a Guvernului, vestea a avut doi eroi, un erou, doi câștigător, doi învingători, un așa-zis învingător. Persoana lui Gheorghe Simion, care a dovedit ieri, în plan mediatic, într-un show excepțional de tri de galerie de la Rapid, că el este un smart doi. Ele este, cum spunea o postare negoabă, a unui tip care nu cred că e chiar negob, este un făcător de regi și tot ce s-a întâmplat cum a venit el din străinătate, care gena victoria și cum a a ținut el un show și a spus să vină vestea la mine la sediu până la ora cutare și sen, iar ajutorul ăla s-a dus în loc să obțină de la viitorul premier, cum să zic măcar o pe acolo o părticică din putere, că de-aia l-am votat.
Suferaniștii fie pe locul doi de un an și jumătate și n-are, n-are nici măcar puterea unui port...

acum 1 ora
6






















English (US) ·
Romanian (RO) ·