Kelemen: Tomac e om onorabil. Dar să încredinţezi formarea unui guvern unui preşedinte de partid care nu e în Parlament e interesant

acum 4 saptamani 1
Liderul UDMR, Kelemen Hunor, a declarat, marţi seară, că nu a discutat cu preşedintele Nicuşor Dan despre intenţiile acestuia de a nominaliza un premier şi că a aflat din presă că urmează să fie chemat, din nou, la Cotroceni. Kelemen Hunor a precizat că nici cu Eugen Tomac, vehiculat în spaţiul public ca viitor premier, nu a discutat. „Cred că domnul preşedinte vede că e o problemă de formare a guvernului şi a găsit o ecuaţie pentru a rezolva această problemă şi încearcă acum să vadă dacă va funcţiona”, a declarat Kelemen Hunor. Liderul UDMR a precizat că Tomac este un om onorabil, dar, este „cam interesant” să fie pus să formeze un guvern preşedintele unui partid care nu este în Parlament. 

Sursa: https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/kelemen-tomac-e-om-onorabil-dar-sa-incredintezi-formarea-unui-guvern-unui-presedinte-de-partid-care-nu-e-in-parlament-e-interesant-3787161

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.