Un locuitor din Venezuela a filmat încercarea sa de a ieși dintr-o clădire cu mai multe etaje pe scara de incendiu după cutremur. Conform imaginilor publicate de Nexta, bărbatul se afla la nivelul superior într-o clădire cu cel puțin 12 etaje. Coborârea sa pare desprinsă dintr-un film apocaliptic sau dintr-un joc video de acțiune.
El decide să coboare pe scările parțial distruse de seism. Drumul este plin de pericole, iar situația se agravează pe măsură ce bărbatul coboară.
La etajele inferioare, zidurile sunt crăpate sau dărâmate. La un moment dat, calea se blochează din cauza molozului și locuitorul este nevoit să-și facă drum printre resturile de beton. Pe tot drumul, clădirea arăta de parcă este pe cale să se prăbușească.
Cutremurele din Venezuela au provocat o catastrofă
Două seisme, cu magnitudine de 7,2 și 7,5, s-au produs la un interval de aproximativ un minut, în vestul capitalei Venezuelei, Caracas. Primul bilanț după cutremurele din Venezuela...

acum 1 ora
13






















English (US) ·
Romanian (RO) ·