Ministrul Educației, surprins stând pe telefon în timp ce o elevă de clasa a V-a a izbucnit în lacrimi la o dezbatere despre sănătatea mintală

acum 4 saptamani 9

Ilinca, elevă în clasa a 5-a, a impresionat participanții la o dezbatere despre sănătatea mintală a tinerilor și elevilor, organizată de Comisia pentru Învățământ din Senatul României. Discursul ei nu l-a mișcat însă pe ministrul Educației, Mihai Dimian, care a stat pe telefon pe tot parcursul intervenției elevei, care a început să plângă la un moment dat, în timp ce vorbea, notează Edupedu.

Mihai Dimian a stat pe telefon în timp ce eleva de clasa a V-a avea un discurs emoționant

Ulterior, moderatorul dezbaterii i-a atras atenția ministrului că eleva a avut „un discurs foarte puternic” și a invitat-o să ia loc la masa oficială.

Potrivit sursei citate, ministrul Educației nu a avut nicio intervenție în urma discursului ...

Sursa: https://www.gandul.ro/actualitate/ministrul-educatiei-surprins-stand-pe-telefon-in-timp-ce-o-eleva-de-clasa-a-v-a-a-izbucnit-in-lacrimi-la-o-dezbatere-despre-sanatatea-mintala-20904763

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.