Negoiță nu înțelege de ce PSD l-a dat jos pe Bolojan: „M-au întrebat rude, prieteni, nu am știut să le răspund”

acum 1 ora 8

Primarul Sectorului 3 și liderul PSD Sector 3, Robert Negoiță, a declarat în emisiunea Ai Aflat că nu găsește o explicație pentru demiterea Guvernului condus de Ilie Bolojan și spune că inclusiv apropiații săi îi pun aceeași întrebare.

Întrebat de ce a fost dat jos Ilie Bolojan de la conducerea Executivului, Negoiță a spus că explicațiile oficiale nu îl conving.

„Am prieteni, părinții mei, frate, surori, colegi, care mi-au adresat aceeași întrebare. Nu știu să le răspund, pentru că motivația aia oficială, din perspectiva mea, nu face sens. Ce vreți să vă spun altceva decât adevărul adevărat? Adică nu pot că se uită prietenii mei și rudele mele, și colegii mei se uită la televizor și nu pot să vă spun dumneavoastră altceva decât le-am spus dumnealor, și anume că aia că a făcut Bolojan a sărăcit țara, eu nu cred”, a spus Negoiță.

Sursa: https://www.gandul.ro/ai-aflat/negoita-nu-intelege-de-ce-psd-l-a-dat-jos-pe-bolojan-m-au-intrebat-rude-prieteni-nu-am-stiut-sa-le-raspund-20933123
Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.