Panicǎ printre călători la metroul din Piața Unirii. Pasagerii au coborât din tren după ce tunelul s-a umplut de fum

acum 4 saptamani 11

Momente de panică, miercuri, în stația de metrou Piața Unirii, după ce mai mulți călători au observat fum dens venind din tunel, chiar în momentul în care trenul a ajuns în stație. Speriați, oamenii au coborât rapid din vagoane, fără să știe ce se întâmplă.

Fumul nu ieșea din garnitură, ci din zona tunelului și a căii de rulare. În câteva minute, peronul s-a aglomerat, iar atmosfera a devenit tensionată, având în vedere că nu existau explicații clare despre sursa fumului.

Polițiștii au coborât pe peron pentru a calma oamenii

La fața locului și-au făcut apariția polițiști și angajați Metrorex, care au încercat să liniștească pasagerii. Mai multe persoane au început să filmez...

Sursa: https://www.gandul.ro/actualitate/panica-printre-calatori-la-metroul-din-piata-unirii-pasagerii-au-coborat-din-tren-dupa-ce-tunelul-s-a-umplut-de-fum-20904951

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.