Momente de panică, miercuri, în stația de metrou Piața Unirii, după ce mai mulți călători au observat fum dens venind din tunel, chiar în momentul în care trenul a ajuns în stație. Speriați, oamenii au coborât rapid din vagoane, fără să știe ce se întâmplă.
Fumul nu ieșea din garnitură, ci din zona tunelului și a căii de rulare. În câteva minute, peronul s-a aglomerat, iar atmosfera a devenit tensionată, având în vedere că nu existau explicații clare despre sursa fumului.
Polițiștii au coborât pe peron pentru a calma oamenii
La fața locului și-au făcut apariția polițiști și angajați Metrorex, care au încercat să liniștească pasagerii. Mai multe persoane au început să filmez...

acum 4 saptamani
11























English (US) ·
Romanian (RO) ·