Primăria Capitalei anunţă că Apa Nova a montat trei duşuri stradale în centrul oraşului, dar şi 113 cişmele, pe străzile administrate de PMB.
Sunt deja funcţionale două duşuri stradale, în Piaţa Unirii: la intersecţia cu Bd. Unirii şi la Str. Halelor. Joi a fost montat încă un tunel de răcorire în Piaţa Universităţii, la Teatrul Naţional, care va fi pus în funcţiune vineri.
“Copii, seniori, corporatişti la costum sau livratori de mâncare, turişti, mămici cu cărucioare, nimeni nu ratează perdelele cu vapori de apă. Toţi îşi încetinesc paşii şi se bucură de câteva momente de prospeţime”, transmite PMB, pe pagina sa de Facebook.

acum 1 ora
6






















English (US) ·
Romanian (RO) ·