Premiera bifată de Salvamont România. S-a întâmplat după 146 de zile

acum 4 saptamani 3

Salvamont România anunță o premieră. După 146 de zile, niciun apel de urgență primit pe numărul unic 112, potrivit unei postări pe social media.

În acest interval de timp, peste 4500 de persoane au fost salvate din situații care au necesat intervenții.

Salvamont România: „O zi rară și prețioasă”

Potrivit unei postări pe Facebook, Salvamont România a bifat 26 mai drept „o zi rară și prețioasă”.

„După 146 de zile scurse din acest an și peste 4.500 de persoane salvate de salvamontiști, în această perioadă, ieri am avut, în sfârșit, prima zi fără niciun apel de urgență pentru serviciile Salvamont România.

O zi rară și prețioasă – o zi în care muntele a însemnat doar liniște, bucurie și siguranță”, a transmis Salvamont România.

Mai departe, turiștii au fost îndemnați să aibă „prudență și respect față...

Sursa: https://www.gandul.ro/actualitate/premiera-bifata-de-salvamont-romania-s-a-intamplat-dupa-146-de-zile-20904727

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.